Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że koktajl zastępujący posiłek jest alternatywą dla obiadu, śniadania lub kolacji, którą możemy wykonać w mniej niż minutę. Gdy tylko mamy dostęp do wody, wystarczy, że wsypiemy kilka miarek proszku i dokładnie wymieszamy je z płynem. Taki szybki posiłek pozwoli nam zaoszczędzić czas, który normalnie musielibyśmy poświęcić na zmywanie i przygotowywanie posiłków. Nie musimy też tracić czasu na to, aby zatrzymać się w restauracji na jedzenie. Alternatywne posiłki są też niedrogie, dlatego mogą być dobrym rozwiązaniem nawet dla osób, które nie mają zbyt wielu funduszy.

Prawdopodobnie wydasz więcej na hamburgera niż na koktajl zastępujący posiłek. Niska kaloryczność jest prawdopodobnie kolejnym plusem takich posiłków, ponieważ są bogate w błonnik, witaminy i minerały. Pomimo tego, że spożywamy niewielkie ilości pokarmu, dostarczamy naszemu organizmowi bardzo dużą ilość niezbędnych składników odżywczych do życia. Oprócz białka, które pomaga czuć się sytym, koktajle zastępujące posiłek często zawierają dużo błonnika. Pamiętajmy o tym, że błonnik jest tuż obok białka świetnym składnikiem sycącym apetyt. Taki aspekt przyda się każdemu, kto chce zrzucić kilka kilogramów.

Wiele badań i testów wykazało, że koktajle zastępujące posiłek pomagają w utracie wagi

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, koktajle zastępujące posiłek od firmy, takiej jak na przykład Huel potrafią być bardzo sycące pomimo tego, że mają mało kalorii. Oznacza to, że mogą przyczynić się do utraty wagi. Duża ilość błonnika, białka i tłuszczy w jednej porcji, która zawiera zaledwie 400 kalorii, jest świetnym sposobem na to, aby zastąpić wysokokaloryczny posiłek zdrowym i wegańskim odpowiednikiem. Niektóre badania pokazują, że osoby decydujące się na włączenie do swojej diety regularnych koktajli zastępujących posiłki tracą wagę znacznie szybciej od osób, które nie stosują takich rozwiązań.

Pamiętajmy jednak o tym, że wysoka zawartość witamin i minerałów w niskiej zawartości kalorycznej nie dla każdego będzie dobrym rozwiązaniem. Wielu z nas szuka sposobu na to, aby skutecznie się odchudzić. Jednak odchudzanie się nie zawsze jest celem każdej osoby. Niektórzy są przytyć. Jeżeli zatem będziemy stosowali zamienniki posiłków, które mają bardzo mało kalorii, nie będzie to dla nas zaletą. Dlatego też powinniśmy rozglądać się za takimi zamiennikami wtedy, gdy chcemy wejść na restrykcję kaloryczną.