Koktajle zastępujące posiłki są w dzisiejszych czasach bardzo często poruszanym tematem, jeśli chodzi o dietetykę. Czasami pragniemy znaleźć coś, co pozwoli nam przekąsić szybki i zdrowy posiłek w podróży. Czasami po prostu szukamy prostego sposobu na odchudzanie. Jednak czym tak właściwie są koktajle zastępujące posiłki? Koktajle te są mieszanką produktów, które mają za zadanie zastąpić pełny posiłek. W tym celu producent umieszcza w nich wiele składników odżywczych, witamin i minerałów.

Pomimo wysokiej zawartości składników odżywczych takie posiłki bardzo często charakteryzują się niewielką ilością kalorii i dużą ilością sycącego błonnika, co sprawia, że mogą być niezwykle korzystne podczas redukcji tkanki tłuszczowej. Jeżeli chcesz odpowiednio kontrolować swój apetyt, staraj się poszukać koktajlu zastępującego posiłek, który będzie również odpowiadał twoim kubkom smakowym. Najlepiej zwrócić uwagę na to, aby takie zamienniki posiłków miały dużą ilość białka. Ponieważ to właśnie białko i tłuszcze są najbardziej sycącymi elementami w każdej diecie, niezależnie od tego, jakie produkty spożywamy.

Na czym polega działanie takiego koktajlu?

Koktajle zastępujące posiłek są bogate w białko i błonnik. Dzięki temu sprzyjają naszemu metabolizmowi. Nie obciążają za bardzo organizmu i są korzystne dla naszego zdrowia niezależnie od tego, czy się aktualnie odchudzamy, czy też próbujemy złapać nieco więcej wagi. Duża ilość witamin i minerałów pozwala nam spożywać nieco mniej kalorii, a mimo to spełnić dziennie wymagania dotyczące zapotrzebowania naszego ciała. Niektóre koktajle są już przygotowane do wypicia i możemy je kupić w jednorazowych butelkach. W postaci podobnej do szejka. Inne koktajle są po prostu sprzedawane w formie zmielonego proszku.

Znajdziemy tam zazwyczaj owies, groch, ryż i siemię lniane i zdrowe tłuszcze, które będą uzupełnieniem witamin oraz minerałów. Taki proszek najczęściej mieszamy z mlekiem lub wodą w blenderze. Stosowanie koktajli z dużą ilością białka i minerałów pozwala nam tracić na wadze, a równocześnie zachować masę mięśniową. Wszystko ze względu na to, że producent umieszcza w swoim zastępczym posiłku jak najwięcej witamin i minerałów, w jak najmniejszym ujęciu kalorycznym.