Ci, którzy kiedykolwiek cierpieli z powodu migreny lub ci, którzy cierpią z ich powodu stale, wiedzą, jak irytująca i niewygodna może być ta dolegliwość. Intensywny ból, który nie pozwala nam na wykonywanie najbardziej naturalnych czynności, a nawet myślenie jest męczące. Czasami leki mają działanie uspokajające, na które nie możemy sobie pozwolić, albo dlatego, że pracujemy, albo dlatego, że mamy inną pracę do wykonania, więc dzisiaj przyjrzymy się innym bardziej naturalnym alternatywom dla migreny, które są również bardzo proste i niedrogie. Przyjrzymy się również kilku wskazówkom, które pomogą nam zapobiec pojawieniu się okropnej migreny oraz innym nawykom, które powinniśmy ograniczyć.

Środki zapobiegające migrenom.

1. Rumianek. Regularne picie herbaty rumiankowej pomaga zapobiegać migrenom.
2. Ściereczki z zimną wodą. Kiedy boli nas głowa, przykładanie ściereczki z zimną wodą do karku łagodzi ból.
3. Kofeina. Jest to jeden z nawyków, które musimy kontrolować, ponieważ sprzyja pojawieniu się migreny.
4. Melisa lekarska. Jeśli atakująca nas migrena ma podłoże hormonalne, napar z melisy lekarskiej złagodzi ból.
5. Pikantne jedzenie. Ograniczenie go pomoże uniknąć bólu głowy, ponieważ ten składnik zmienia układ nerwowy.
6. Czekolada. Podobnie jak ostre potrawy, podrażnia nasz układ nerwowy po spożyciu, dlatego najlepiej nie ulegać pokusie i jeść ją tylko od czasu do czasu.
7. Ciemność. Jeśli jesteśmy w domu, możemy poszukać najcichszego pokoju i zaciemnić go. Ciepłe, ale nie duszące i komfortowe otoczenie pozwoli nam się zrelaksować.
8. Ćwiczenia. Oprócz tego, że są wspaniałe dla naszego organizmu, mogą również poprawić jakość naszego snu. To z kolei zmniejsza początek migren i ich nasilenie.
9. Czerwone mięso. Zawiera wiele elementów, które sprzyjają migrenom, dlatego powinniśmy jeść je tylko okazjonalnie.
10. Herbata z trawy cytrynowej. Dzięki temu napojowi będziemy kontrolować napięcie, które jest powodem występowania bólów głowy.
11. Alkohol. Ograniczenie spożycia napojów alkoholowych pomoże zapobiec migrenie.
12. Produkty konserwowe i odwodnione. Najlepiej odizolować je na najwyższą i najbardziej niedostępną półkę, ponieważ przyczyniają się do migren.