Roślinne alternatywy mięsa dostępne w KFC lub innych popularnych barach szybkiej obsługi wywołują zarówno mnóstwo zainteresowania, jak i kontrowersji. Kiedy w menu KFC pojawiły się pozycje beyond meat, czyli imitacji mięsa wykonanej w pełni z roślin, wywołało to mnóstwo kontrowersji w internecie. Wiele osób wypowiada się na ten temat i zajmuje odległe od siebie stanowiska. Mimo wszystko, kiedy w menu tak popularnej sieciówki pojawiły się pozycje opiewające na produkty z wyrobu roślinnego, szybko dotarło do nas, że dieta opierająca się w pełni na wegetariańskich produktach staje się coraz bardziej popularna na całym świecie.

Dziś możemy kultywować wegetariańskie preferencje nawet do wypadku do KFC ze znajomymi. Jeszcze dekadę temu byłoby to dosłownie nie do pomyślenia. Teraz możemy zmienić swoje podejście do diety nawet wtedy, gdy wybieramy się na szybką przekąskę do baru. KFC beyond meat jest wykonane z białka stworzonego z grochu. Posiłek ten został opanierowany przy pomocy oryginalnej przyprawy KFC, którą firma wykorzystuje podczas przygotowywania swojego popisowego kurczaka.

Czy roślinne fast foody to zdrowa alternatywa dla mięsa?

Coraz więcej firm wykorzystuje ten chwyt marketingowy opierający się na coraz popularniejszym wegetarianizmie. Okazuje się, że w wielu postępowych państwach ludzie dokonują wyboru life stylowego polegającego na unikaniu dużych ilości mięsa w diecie. Przykładem jest nie tylko KFC. Możemy spotkać się z takimi produktami również w McDonaldzie w postaci McPlant burgera. Ostatnio do swojej oferty zamienniki mięsa wprowadził nawet Burger King, który słynął z fantastycznie doprawionej wołowiny. I chociaż roślinne fast foody brzmią jak zdrowa alternatywa dla wielkich wołowych hamburgerów i chrupiącego smażonego kurczaka, to zanim popędzisz do okolicznego baru szybkiej obsługi, zastanów się nad tym, co oprócz roślin znajduje się w takiej potrawie.

Jeżeli jesz produkty bezmięsne jako substytut pełnowartościowych produktów, takich jak sałatka, słodki ziemniak czy banan, pamiętaj, że niektóre produkty roślinne są wysoko przetworzone i zawierają więcej kalorii i sodu, niż mogłoby się wydawać. Być może bezmięsny burger pomoże zaspokoić nasze zapotrzebowania etyczne w codziennym życiu, jednak niekoniecznie przyczyni się do poprawy funkcjonowania naszego organizmu.