McDonalds konsumuje ponad 400 tysięcy sztuk krów, aby zaspokoić zapotrzebowanie na świecie mięso, które wykorzystują jedynie w lokalach umiejscowionych w Wielkiej Brytanii. Z wyliczeń możemy wywnioskować, że zużywają wołowinę z około 46 krów co każdą godzinę. Tyle mięsa ląduje w filiach McDonalds znajdujących się jedynie w UK. Tymczasem nie zapominajmy o tym, że firma ma swoje siedziby rozmieszczone w większości państw na całym świecie. McDonalds możemy odwiedzić w Polsce, Ameryce, w Japonii, a nawet w Hiszpanii i Dubaju.

Wyliczenia te możemy porównać z KFC, które potrzebowało 23 milionów kurczaków w zeszłym roku, aby zaspokoić apetyt swoich klientów. Zgodnie z szacunkami KFC umiejscowione w Wielkiej Brytanii sprzedały klientom mniej więcej 400 kawałków mięsa z kurczaka co każdą minutę. Czy spożywanie mięsa z barów szybkiej obsługi na taką skalę możemy potraktować w pozytywny sposób? Okazuje się, że większość produktów, które znajdziemy zarówno w ofercie KFC, jak i giganta, którym jest McDonalds, nie należy do najzdrowszych wyborów. Istnieją jednak zdrowsze opcje, po które możemy sięgnąć, notabene znajdując się w tym samym lokalu.

Sałatka z grillowanym kurczakiem i ricebox z KFC – nie musimy szukać daleko, aby zjeść zdrowiej

Sałatka z grillowanym kurczakiem sprzedawana w McDonalds jest ciekawą alternatywą dla ludzi świadomych tego, jakie spustoszenie niezdrowa żywność może wywołać w ich organizmie. W całej sałatce znajdziemy aż 20 gramów białka pochodzącego z grillowanej piersi z kurczaka i tylko 140 kalorii. To fantastyczne zestawienie dla osób dbających o to, aby świadomie wybierać żywność. Inną historią jest to, że podczas składania takiego zamówienia musimy się jeszcze oprzeć temu, aby nie dołożyć dodatkowych frytek.

Wbrew pozorom nawet w lokalach szybkiej obsługi możemy znaleźć artykuły spożywcze, które są odpowiednie dla naszego zdrowia. To głównie kwestia podejmowania wyborów. Ogórki korniszony są doskonałym źródłem bakterii probiotycznych, a McMuffin z jajkiem zawiera dużo witaminy D. Posiłki z serem są korzystne dla kości, a zrazy McDonald’s dodają energii. W KFC możemy z kolei wzbogacić naszą dietę za pomocą kukurydzy. Jest zdrowa dla serca, niskokaloryczna i zawiera mnóstwo witamin. Zamówienie możemy dodatkowo dopełnić pieczoną fasolą, która sprzyja osobom przechodzącym na dietę.