Coraz więcej słonecznych promieni, przyjemna temperatura. Przyroda budzi się do życia, zbliżają się cieplejsze miesiące. Wypadałoby obudzić się razem z nią i zacząć żyć nieco bardziej aktywnie, zwłaszcza po zimie, którą pewnie w wielu przypadkach mocno zaniedbaliśmy pod kątem aktywności, sportu, sylwetki.

W trzech krokach przedstawię Wam, jak można aktywnie spędzić coraz cieplejsze miesiące:

1 – Po pierwsze, najprostszym sposobem na aktywniejsze życie, jest chodzenie. Jeśli masz mało ruchu w ciągu doby, warto to zmienić. Jeśli pracujesz w siedzącym trybie, musisz wygospodarować przynajmniej godzinkę na nieco dłuższy spacer. Optymalnie byłoby, gdybyś każdego dnia robił minimum 10 tysięcy kroków. To liczba, która z jednej strony wydaje się duża, ale z drugiej bardzo łatwo wpaść w nawyki, które pozwolą ją osiągać bez większych trudów. Dużo spaceruj, rób kroki, gdzie tylko to możliwe i nie szukaj wymówek. Da się!

2 – Może warto zainwestować w buty do biegania i ruszyć na trasę? Nie musisz od razu stawać się maratończykiem. Do tego daleka droga, wcale nie musi być Twoim celem. Biegać możesz zupełnie rekreacyjnie, po parku, lesie, spokojniejszych dzielnicach miasta, żeby jednocześnie odpoczywać i relaksować umysł. Buty to podstawa, więc musisz kupić takie typowe pod bieganie. A potem zacznij spokojnie trenować. Od małych dystansów, po te większe. Przełamuj kolejne granice swojego organizmu. Bieganie wydziela mnóstwo endorfin. Uzależnia. Wyzwala.

3 – Rower. Coraz więcej osób jeździ na rowerach. Marzec, kwiecień, maj – to miesiące, kiedy będzie prawdziwy wysyp rowerzystów na bulwarach i innych ścieżkach rowerowych. Dobry rower wcale nie musi dużo kosztować. Jeśli go nie masz, może warto zainwestować. To wspaniała rozrywka, dzięki której przy okazji możesz zwiedzić nieco okolice. Poszczególne rejony Polski czy miasta są coraz bardziej przyjazne rowerzystom. To także dobry pomysł na odchudzanie. Za dużo kilogramów po zimie? Nic tak nie pomoże jak pedałowanie.

Sposobów na aktywną wiosnę jest naprawdę mnóstwo. Nie marnuj czasu na wpatrywanie się w ekrany telewizorów czy komputerów. Rusz się. Zacznij żyć aktywnie.